Vuoden 2013 alusta Käspaikka -verkkosivusto on nyt virallisesti Punomo. Oikeammin Punono Tee-itse, sillä uudessa Punomossa yhdistyvät käsityön verkkokauppa ja käsityöohjeet. Tämä tuo selkeyttä aiempaan.

Uudet verkkosivut aukesivat hieman ennen vuoden vaihdetta ja visuaalinen ilme on HIENO! Samalla on uudistunut myös rakenne, sillä valtavaa vanhaa Käspaikkaa on kategorisoitu pitkin syksyä. Sivustoa kehitetään edelleen.

Koska Käspaikka-verkkosivustoa ei enää ole, myös yhdistyksemme on vaihtamassa nimeään. Uudeksi nimeksi tulee Käsityö verkossa ry. ja toiminta jatkuu samanlaisena. Jäsenmaksuilla ylläpidetään ja kehitetään Punomo Tee-itse -sivua sekä järjestetään erilaista aktiviteettia, jolla pidetään käsityöyhteisö iloisena ja innovatiivisena.

Yhdistyksen puolesta toivotan kaikille käsityöstä tykkääville erinomaista tulevaa vuotta 2013!

Käy tykkäämässä https://www.facebook.com/punomo.fi